This text is replaced by the Flash movie.

fundameny i kosze zbrojeniowe

 

 

 

fundamenty betonowe i kosze zbrojeniowe

 

 

 

 

 

 

 

 

Fundamenty betonowe służą do posadowienia na nich słupów oświetleniowych po uprzednim wkopaniu w ziemię.

Kosze zbrojeniowe służą do posadowienia na nich słupów oświetleniowych po uprzednim wkopaniu w ziemię i zalaniu

odpowiednim betonem.

 

Fundamenty betonowe posiadają nową, ulepszoną konstrukcję uzyskiwaną na nowoczesnej, zautomatyzowanej linii produkcyjnej (wibroprasowanie).

- mniejszy ciężar przy zwiększonych parametrach wytrzymałościowych,

- łatwiejszy transport i montaż,

- większy wybór wysokości fundamentów w zależności od warunków instalacji,

- komputerowa optymalizacja doboru typu fundamentu w zależności od rodzaju gruntu,

-  lepsza jakość powierzchni zewnętrznej,

 

UWAGA

Nastąpiła zmiana nazw dla dwóch dotychczasowych fundamentów i koszy:

- z B-42, Z-42 na B-71T, Z-71T (dla słupa SP-5W),

- z B-61, Z-61 na B-51A, Z-51A (dla słupów SAL DECO-1 i SAL DECO-2).

 

FUNDAMENTY BETONOWE

Dane techniczne:

- beton klasy B20,

- kosz zbrojeniowy wykonany ze stali,

- końce śrubowe cynkowane ogniowo,

- w fundamentach betonowych do słupów i masztów aluminiowych zastosowano tulejki termokurczliwe założone na końcach śrubowych w miejscu osadzenia podstawy słupa, co zabezpiecza przed powstaniem ogniwa korozyjnego na śrubie,

- otwory boczne i otwór pionowy do wprowadzania kabli zasilających,

- powierzchnia pokryta środkiem impregnującym (atestowana asfaltowa emulsja anionowa),

- przekrój kwadratowy (słupy i maszty aluminiowe, słupy SP-31W, SP-5W) lub okrągły (słupy o zewnętrznej warstwie z tworzywa oraz słup SAL DECO-3).

Zalety:

- jednoelementowa konstrukcja ułatwia posadowienie produktów w gruncie,

- łatwy i szybki montaż słupa bez konieczności sezonowania,

 

 

KOSZE ZBROJENIOWE

Dane techniczne:

- wykonanie ze stali,

- zabezpieczenie przed korozją warstwą farby tlenkowej,

- końce śrubowe cynkowane ogniowo,

- w koszach zbrojeniowych do słupów i masztów aluminiowych zastosowano tulejki termokurczliwe założone na końcach śrubowych w miejscu osadzenia podstawy słupa, co zabezpiecza przed powstaniem ogniwa korozyjnego na śrubie,

- przekrój kwadratowy (słupy i maszty aluminiowe, słupy SP-31W, SP-5W) lub okrągły (słupy o zewnętrznej warstwie z tworzywa oraz słup SAL DECO-3).

Zalety:

- mała waga ułatwiająca transport,

- do zastosowania pod fundamenty wykonywane indywidualnie przez klienta w miejscu instalacji słupa.

 

 

Zalecamy stosowanie oryginalnych fundamentów betonowych oraz oryginalnych elementów złącznych gwarantujących stabilność i bezpieczeństwo całej konstrukcji.

 

 

 

KARTY KATALOGOWE

galeria