Budowa nowego zakładu!


05.07.2018

W środę 5 lipca właściciel grupy „ROSA” Stanisław Rosa podpisał umowę na budowę nowego Zakładu Produkcji Sprzętu Oświetleniowego „ROSA” Stanisław Rosa. Inwestycja zlokalizowana jest w KSSE Podstrefa Tychy przy ul. Towarowej.

Na działce o powierzchni ponad 20 422m2 w pierwszym etapie powstanie nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa z segmentem socjalnym
i technicznym o powierzchni zabudowy 10 200m². Zostanie zainstalowana w niej zautomatyzowana linia do produkcji słupów aluminiowych, natomiast pozostała powierzchnia będzie wykorzystana na cele magazynowe. W drugim etapie planowana jest budowa IV kondygnacyjnego budynku biurowego o powierzchni użytkowej 3 414m² wraz z nowoczesnym laboratorium.

Generalnym wykonawcą robót budowlanych została firma "CONCRET". Zakład zostanie oddany do użytku w przyszłym roku a planowany termin zakończenia prac budowlanych hali oraz biurowca w stanie surowym to 30 kwietnia 2019. W hali produkcyjnej od 1 marca 2019 rozpoczęty zostanie montaż nowej zautomatyzowanej linii do produkcji słupów aluminiowych.

Nowy zakład przyczyni się do zwiększenia wydajności produkcji, komfortu pracy pracowników linii produkcyjnej, usprawni logistykę materiałową i towarową. Wszelkie informacje związane z postępami prac oraz prowadzoną rekrutacją będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej.